ZAPROSZENIE

 Andaluzja to skrawek świata na południu Hiszpanii. Dlaczego wybieramy ją za cel naszych podróży? Jednych przyciągają piękne, różnorodne krajobrazy, słoneczne plaże, bielejące w słońcu urokliwe miasteczka, rozległe gaje oliwne. Innych ciekawi bogata historia, zachwycająca architektura. Jeszcze inni szukają smaków aromatycznej kuchni. Nas urzekło flamenco - pełna pasji i energii muzyka, śpiew, taniec, barwny strój. Korzenie flamenco sięgają różnych kultur, które współistniały ze sobą w tym regionie: cygańskiej, arabskiej, żydowskiej. W przeszłości pozwalało przetrwać czasy głodu i prześladowań, których doświadczały te społeczności. Dla Andaluzyjskich Cyganów śpiew flamenco stał się ważnym i pięknym sposobem opowiadania swej historii. W nim wyrażali swoje emocje, cierpienie, gniew i bezradność, ale też szczęście i radość życia. Kultura flamenco wyrosła na gruncie mocnych relacji międzypokoleniowych, scalających rodziny i członków lokalnej społeczności, tworząc więzi oparte na wzajemnym szacunku między młodym i starszym pokoleniem, na wzajemnym słuchaniu i rozmawianiu ze sobą. Do takiego świata chcemy zaprosić seniorów i młodzież, zarówno panów, jak i panie.


Trwają zapisy... Startujemy 18 listopada!


CO BĘDZIEMY ROBIĆ?


Zapraszamy na bezpłatne spotkania i warsztaty integracyjne wokół kultury flamenco, czerpiącej bogactwo i energię z więzi międzypokoleniowych. Będą się one odbywać w przestrzeni, którą wspólnie stworzymy: zbudujemy podłogę, przygotujemy instalację w andaluzyjskim stylu, w pracowni ceramicznej wykonamy barwne azulejos. Poznamy śpiew, instrumenty - cajon, kastaniety. Obejrzymy filmy na temat flamenco. Nauczymy się prostych kroków oraz akompaniamentu palmas. Finałem będzie wspólny happening w kwietniu przyszłego roku. Warsztaty mają otwartą formułę – jeżeli uczestnicy będą chcieli podzielić się swoimi umiejętnościami, chętnie wzbogacimy projekt o dodatkowe propozycje. Olé!


MIEJSCE I CZAS


Spotkania będą się odbywały od listopada 2015 r. do kwietnia 2016 r. w środy, godz. 15:30 – 17:00, w Gimnazjum nr 119 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Starej Miłosnej.


ZAPISY

Wyślij e-mail, podając imię i nazwisko oraz swój numer telefonu i/lub adres e-mail, pod adres pokoleniazprzytupem@gmail.com
lub telefoniczne: tel. 518–023–117


Ilość miejsc jest ograniczona – maksymalnie 30 osób. W przypadku większej liczby zgłoszeń utworzona zostanie lista rezerwowa.