„PokOLÉnia z przytupem” wracają do Wesołej

31.10.2016 r.

Serdecznie zapraszamy na kolejny cykl bezpłatnych warsztatów integracyjnych dla mieszkańców Wesołej (szczególnie zapraszamy seniorów i młodzież!). Warsztaty będą inspirowane kulturą hiszpańskiej Andaluzji. 

Autorkami i animatorkami projektu są Ola i Marta, których międzypokoleniowa przyjaźń narodziła się dzięki wspólnej pasji do muzyki flamenco, i które pragną dzielić się tą pasją z innymi ludźmi. Z licznych podróży do Hiszpanii przywiozły wiele wspomnień, inspiracji, obserwacji i zachwytów. Tym, co je w Andaluzji najbardziej urzekło, jest otwartość tej kultury na wszystkich członków społeczności, od najmłodszych po najstarszych. Ich marzeniem jest, aby również w Polsce ludzie częściej spotykali się wokół wspólnych pasji niezależnie od wieku i aby ludzie należący do różnych pokoleń poznawali się nawzajem i dzielili się ze sobą różnorodnymi umiejętnościami i doświadczeniami.

W zeszłorocznej, pierwszej edycji projektu „PokOLÉnia z przytupem!” uczestnicy spotykali się co tydzień na najróżniejszych warsztatach: gotowali hiszpańskie potrawy, malowali wachlarze, poznawali kroki flamenco, uczyli się gry na instrumentach (kastanietach i cajonach), poznawali śpiew flamenco, tworzyli hiszpańskie kafelki (azulejos) w pracowni Mimbres, uczestniczyli w warsztatach krawieckich oraz malowania na tkaninach w pracowni Surreal. Owocem całorocznych spotkań był film dokumentalny, którego premiera miała miejsce na otwartej dla wszystkich mieszkańców Wesołej hiszpańskiej fieście w Ośrodku Kultury.

W tym roku program spotkań będzie kontynuowany i rozwijany. Warsztaty mają otwartą formułę, więc jeżeli uczestnicy będą chcieli podzielić się swoimi umiejętnościami, animatorki projektu chętnie wzbogacą program o dodatkowe propozycje. Honorowymi gośćmi warsztatów będą najstarsi mieszkańcy naszej dzielnicy: mieszkańcy Domu Seniora Fundacji Gniazdo Rodzinne. Finałem projektu będzie wspólna fiesta w maju przyszłego roku.  Olé!

Miejsce i czas spotkań:

Warsztaty są bezpłatne.

Spotkania będą się odbywały od 8 listopada 2016 r. do maja 2017 r. we wtorki, w godz. 16.30 – 18.00, w Gimnazjum nr 119 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Starej Miłosnej. Do grupy można dołączyć w każdym czasie.
Zapisy: pokoleniazprzytupem@gmail.com oraz tel. 518–023–117ZAPRASZAMY!
Animatorki projektu (od lewej): Marta Wilk i Ola Sokołowska