Szycie spódnic w stylu flamenco

Flamenco połączyło nie tylko pokolenia, ale także dwa miasta, Warszawę i Łódź!

Pojechałysmy do Łodzi, by odwiedzić uczestniczki projektu Międzypokoleniowa Pracownia Projektowa SPLOT i wspólnie z nimi poprowadzić warsztaty szycia spódnic do tańca flamenco. Nasze projekty wspaniale się uzupełniają: stroje są kolejnym aspektem kultury andaluzyjskiej do poznania przez PokOLEnia z Przytupem, a praktyczne umiejętności projektowania i szycia są treścią Międzypokoleniowej Pracowni Projektowej SPLOT.

Skroiłyśmy tkaniny wg pomysłu Agnieszki (jednej z naszych uczestniczek). Agnieszka zaprojektowała krój spódnic tak, by  można je było później efektownie pomalować. Krojenie i szycie spódnic odbyło się pod fachowym okiem Kasi i jej drużyny, w pracowni krawieckiej, stworzonej przez Kasię w Pałacu Młodzieży w Łodzi.
Dziękujemy !!!
Drużyna kuchareczek usmażyła dla wszystkich aromatyczne, smakowite hiszpańskie tortille. Palce lizać!!!


Wizyta w Studiu Obuwia Carmen

Dodatkową atrakcją naszej wizyty w Łodzi były odwiedziny u szewca, który z pasją zajmuje się manufakturą butów do tańca flamenco, cenionych przez tancerki i tancerzy flamenco nie tylko w Polsce. Miałyśmy okazję dowiedzieć się, co jest specjalnego w butach do flamenco, jak są skonstruowane i skąd wzięła się pasja szewca.