O nas


Nasz projekt realizowany w ramach konkursu Seniorzy w Akcji, prowadzonego przez przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
 Seniorzy w Akcji to program, który łączy osoby młode i starsze przez wspólne działanie na rzecz otoczenia, promuje współpracę międzypokoleniową i wolontariat osób starszych, wykorzystuje ogromny potencjał czasu wolnego, wiedzy i życiowego doświadczenia, jakim dysponują osoby starsze. więcej

Animatorki projektu: Ola Sokołowska i Marta Wilk
Połączyła nas pasja do flamenco, realizowana w prowadzonym przez Olę wielopokoleniowym zespole (różnice wieku dochodziły do 50 lat!), działającym w Wesołej od 8 lat. 
(od lewej) Marta i Ola
O programie Seniorzy w Akcji Ola dowiedziała się w dniu, w którym Marta kończyła 60 lat. Pomyślała wtedy, że taki wspólny projekt byłby pięknym prezentem urodzinowym i wspaniałym rozwinięciem dotychczasowej współpracy. Doświadczenia międzypokoleniowe naszego zespołu są fantastyczne, niezwykle cenne dla młodszych i starszych, i wierzymy, że jest to zasługą nie tylko uczestniczek, ale też kultury flamenco samej w sobie. 

Przedstawiamy nasz zespół, wielopokoleniowy oczywiście:

Anita Zajączkowska
Stworzyła logo projektuWsparła projekt doradzając przy tworzeniu materiałów informacyjnych, czuwając nad formą graficzną strony www oraz ulotek informacyjnych. Na co dzień pracuje w biurze architektonicznym.

Przemek
Wykonał stronę internetową projektu w ekspresowym tempie. Kompetentny, skuteczny, webmaster, potrafiący wyjaśnić każdą zawiłość techniczną zrozumiałym językiem. Od wielu lat buduje funkcjonalne i kreatywne strony zgodnie z najnowszymi standardami. 

Michał Sokołowski
Michał jest licealistą, który od zawsze interesował się komputerami. Ostatnio pasjonuje się również muzyką i współpracuje z jednym ze studiów muzycznych. Zaprojektował dla nas piękną ulotkę i plakat, za co bardzo mu dziękujemy!

Drukarnia Braci Grodzickich Istnieje na rynku od 1986 r. Posiada wieloletnie doświadczenie w wydawaniu periodyków, miesięczników, czasopism, broszur, książek, materiałów reklamowych, opakowań, etykiet etc. Nam pomogła wydrukować plakaty z informacją o projekcie, za co gorąco dziękujemy!

Maria Smaruj 
Wspólnie z Olą i Martą poprowadzi spotkania uczestników projektu. Członkini zespołu flamenco prowadzonego przez Olę. Jest babcią uroczego 3-letniego Mirona, który zaciekawiony jest jej pasją a jego uwagę przyciąga szczególnie gitara flamenco. Z zawodu i wykształcenia jest psychologiem. Wspiera nasz projekt swoim doświadczeniem i dojrzałym myśleniem.

Dorota Łasisz
Wprowadzi uczestników projektu w świat ceramiki andaluzyjskiej. Od 19 lat zawodowo zajmuje się ceramiką, która jest jej wielką pasją. Wice Prezes Związku Ceramików Polskich. Zafascynowana ceramiką prekolumbijskiej Ameryki. Dzięki licznym podróżom na tereny amerykańskie eksploruje ceramikę i kultury, w których ta ceramika powstawała. Współorganizatorka wielu wystaw, plenerów i projektów ceramicznych. Prowadzi pracownię"Mimbres", w której realizuje indywidualne zlecenia i prowadzi szereg warsztatów.

Agnieszka Mędrzecka 
Poprowadzi z uczestnikami projektu warsztaty rękodzieła. Jest projektantem mody, szyje ubrania w swojej pracowni krawiectwa artystycznego, wyróżniające się oryginalnym krojem, łączeniem tkanin i kolorów oraz wygodą. Stworzyła własną markę mody damskiej AgaMa.

Grażyna Paulska 
Wykonała druk ulotek, w wydawanym przez Agencję Reklamową ARPprojekt  informatorze "Jedynka"  zamieściła informację o naszym projekcie. Udostępniła zdjęcia ze swego archiwum. Jest malarką, tworzy piękne, niebanalne obrazy, pełne ładunku emocjonalnego.

Firma LKB Biotech

Użycza rzutnika do projekcji filmów o flamenco.

Pracownia Surreal 


Pracownia Surreal Marii Surawskiej wykonuje prace w zakresie konserwacji i kopii dzieł sztuki oraz obrazy na zamówienie. Jest również miejscem wystaw autorskich oraz spotkań kulturalnych, prowadzi także działalność dydaktyczną skierowaną do wszystkich pragnących rozwijać swoją pasję do sztuki. Udostępniła nam swoje zasoby dla przeprowadzenia warsztatów malowania spódnic.